نسخه ی شفا گل و گیاه

64.000 تومان

سود شما: 16.000 تومان

کتاب نسخه ی شفا(گل و گیاه) تألیف دکتر صانعی نشر حافظ نوین

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

 درباره ی کتاب نسخه ی شفا گل و گیاه :

طب گیاهی در تمام ادوار زندگی آدمی حضور داشته و در درد و رنج و سلامتی با وی شریک و دمساز بوده است. این همراهی و آشنایی از بدو خلقت شروع شده است و اکنون نیز ادامه دارد. آدمی در هنگام بیماری برای درمان و در زمان سلامتی برای پیشگیری از گیهان استفاده می کرده است. قدمت مصرف داروهای گیاهی از ۴۹۶ سال قبل از طوفان زمان حضرت نوح (ع) تاکنون سابقه دارد وبعضی ها می گویند به دست ایرانیان و کلدانیان و گروهی معتقدند به دست ساحران یمن و ساحران بابل و طور سینا و بالاخره به وسیله یونانیان این طب پایه ریزی شده است.
این کتاب ابتدا به معرفی مزاج ها پرداخته و در فصل بعدی تقویت کننده ها را معرفی می کند. در فصل سوم منضج خون اضافی و فشار خون را مورد بررسی قرار می دهد و درفصل چهارم درد را مطرح می کند. در فصل پنجم به سراغ این پرسش مهم می رود که بیماری چیست؟ و سعی میکند بیماری های مختلف را به همراه درمان آن ها مطرح کند. درفصل ششم و پایانی نیز به بررسی داروهای گیاهی از نظر علمی می پردازد.

بخشی از کتاب نسخه ی شفا گل و گیاه:

منضج یا حل کننده صفرا :
ریشه ی کاسنی ، گل نیلوفر ، آلوچه خشکه ، ریشه شیرین بیان ، گل خطمی گل بنفشه ، عناب ، تمر هندی ، تخم کاسنی ، به دانه ، تخم کشوث ، گل حلوا (بستان افرزو) ، اسپرزه ، شربت نارنج ، شربت به ، شربت توت سیاه یک یا چند تای آنها را انتخاب کرده و مصرف نمایند. روزانه 15 گرم از هریک از گیاهان را می توان مصرف نمود (اگر چند تای آن را انتخاب کرده باشند از همه آنها می توان 10 گرم روزانه مصرف نمود.)
حل کننده بلغم :
بادیان و ریشه آن ، مویز ، دارچین ، زنجبیل ، انیسون ، گاو زبان ، ریشه شیرین بیان ، عودالصلیب ، تخم کتان ، تخم کرفس ، ریشه اذخر ، افسنطین ، زعفران ، تاجریزی ، گل زوفا ، ایرسا ، تخم شنبلیله ، صمغ عربی ، پر سیاوشان ، انجیر ، سکنجبین و شربت اسطوخودوس و گل قند با فرمول زیر 10 گرم گل سرخ را کوبیده در 250 شکر می ریزند تا پخته یا مربا شود. پس از پختن ، نصف لیوان گلاب روی آن ریخته روزی چهار قاشق غذا خوری میل نمایید.
کتاب نسخه ی شفا گل و گیاه را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 772 g
ناشر

حافظ نوین

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

بیست و سوم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

64.000 تومان

سود شما: 16.000 تومان

120.000 تومان

سود شما: 30.000 تومان

45.000 تومان

سود شما: 5.000 تومان

72.000 تومان

سود شما: 18.000 تومان