نصایح-حکمت و طب سنتی لقمان حکیم و اطباء کهن

12.000 تومان

سود شما: 3.000 تومان

کتاب طب سنتی طبق تعاریف و تعالیم لقمان حکیم و اطباء کهن

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب نصایح-حکمت و طب سنتی لقمان حکیم و اطباء کهن:

این کتاب در موضوع طب سنتی توسط استاد کاظم کیانی تدوین شده است که شامل مواردی چون سخنان حکیمانه ، حکمت لقمان، بی نیازی از طبیب ، طول عمر، شناخت میوه ها، تغذیه ی بارداری ، خواص خوردنی ها، گرمی بخش ها سردی بخش ها ، رطوبت بخش ها، خشکی بخش ها و مزاج اندام می باشد.

لُقمان، نام مردی حکیم که اصلش حبشی بوده و در روزگار داود پیغمبر(ع) زندگی می کرد. لقمان به حکمت، مواعظ و داستان‌های اخلاقی مشهور بود و سوره‌ای از قرآن به نام او است. عدم شرک به خدا، تواضع در برابر مردم، وقار در راه‌رفتن، میانه‌روی در زندگی، ویژگی‌های همنشین خوب، ادب آموختن از بی‌ادبان از جمله حکمت‌های معروف لقمان است.

داستان‌های زیادی از لقمان حکیم در شعر و ادب فارسی نیز نقل شده است. برخی از مورخان به دلیل شباهت‌های داستانی، لقمان را با برخی شخصیت‌های تاریخی یکی پنداشته‌اند. در روایات به عدم نبوت لقمان تصریح شده است.لقمان حکیم به عنوان یکی از شخصیت‌های معروف اخلاقی و دانا مورد پذیرش مورخان قرار گرفته است؛ اگرچه به دلیل شباهت‌های داستانی با بعضی از شخصیت‌های تاریخی و افسانه‌ای از جمله لقمان بن عاد اساطیری، ازوپ، بلعم باعورا، احقیار و لقمان معمر، یکی پنداشته شده است.

درباره ی تاریخچه ی طب سنتی:

طبّ در تمام ادوار تاریخ زندگی بشر، با او همراه بوده است. همچنان‌که درد و رنج جزیی از زندگي بشر است، پس او همواره به دنبال راه علاج گشته و مي‌گردد. در ايران، يونان، روم، آشور، کلده، مصر و تمامي جهان متمدّن قديم، مردم از طبّ اطّلاعاتي داشتند و کساني که طبابت مي‌كردند، گاهي به صورت موبدان خدمت مي‌كردند و اين بقراط حكيم بود كه توانست طبّ را از اين شكل خرافاتي و معبدي بيرون آورد. او ثابت كرد كه مرگ و زندگي طبق قوانين منظّم جهان رخ مي‌دهد. او مسائل اجتماعي و وجداني خاصّي نيز براي طبيب معيّن نموده است كه گواه آن «سوگندنامة بقراط» استدر کشور ما طبّ و طبابت ادوار مختلفی دارد که مهم ترین آنها عبارتند از: ۱. دوران هخامنشی، ۲. دوران ساسانی، ۳. دوران اسلامي

قسمتی از متن کتاب:

سنجد:

میوه ی سنجد از زمان های گذشته در سبد غذایی ایرانیان جا داشته و در اعیاد سنتی به آن توجهی خاص مبذول شده است.امروزه از درخت سنجد و میوه آن در صنایع غذایی ،بهداشتی،دارویی،عطر سازی و صنایع چوپ استفاده می شود.
رویشگاه این درخت به دلیل سازگاری آن با محیط های مختلف در اغلب نقاط کره ی زمین از جمله آمریکای شمالی ، اروپای شرقی و غربی، آسیای مرکزی و شمالی و… است.


این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 195 g
ناشر

زرقلم

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ دوم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

40.000 تومان

سود شما: 10.000 تومان

120.000 تومان

سود شما: 30.000 تومان

36.000 تومان

سود شما: 9.000 تومان