نقشه ی ساخت پازل عزت نفس

23.200 تومان

سود شما: 5.800 تومان

چگونه حال خودت با خودت بهتر باشد

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب نقشه ی ساخت پازل عزت نفس :

نویسنده ی کتاب پیش رو در چهار گام موثر و عملی به نام های “پیدا کردن خود”، “عبور موفق از گذشته”، “کارکردن روی سایه ها” و “قصه و معنای خلقت” به ارائه ی آموزه هایی می پردازد که در ساخت و تقویت عزت نفس نقشی اساسی دارند. عزت نفس نگرش و بینشی عمیق به معنای احساس ارزشمندی است که برای کسب آن باید به سفرها و فتوحات درونی بپردازید. آراستگی به مهارت عزت نفس، فرد را از سرزنش و انتقادهای بی جا از خود، بی نظمی، آشفتگی، تحقیر توسط دیگران و… دور می کند و از طریق آشتی دادن او با حقیقت خویشتنش، صلح و آرامش را به زندگی اش بازمی گرداند.عزت‌نفس یک احساس است، می گوییم احساسِ عزت نفس، احساسِ ارزشمندی. حیطه های احساسی با حیطه های منطقی متفاوت است. پس ربطی به منطقِ عرفی ندارد و با دودوتاچهارتا به دست نمی‌آید.
مثل این است که وقتی شما احساس گرسنگی دارید، با فکرکردن به غذا سیر نمی شوید! معده ی شما استدلال سرش نمی شود و اگر برایش توضیح بدهی که از الان تا چند ساعت دسترسی به غذای خوب ندارید، برایتان تولید احساس سیری نخواهد کرد!
یا ممکن است عاشق کسی شوید که هرکس دلیل این عشق را از شما بپرسد، دلیل خاصی نداشته باشید و یا کارتان خیلی منطقی نباشد! اما این احساس شماست و دنیای احساس با دنیای منطق متفاوت است.
درواقع می خواهم این نکته را تاکید کنم که: عزت نفس ربطی به مسائل بیرونی زندگی ما، مسائل منطقِ عرفی و دستاوردهای بیرونی ما ندارد.
معمولاً منبع اولیه ی عزت‌نفس ما، والدین و مخصوصاً مادر هست. این‌که چقدر در آغوش کشیده شده ایم و چقدر به ما بی‌قیدوشرط، «دوستت دارم» گفته شده، این حس را در ما ایجاد می‌کند که ما ارزشمند و عزیز هستیم یا نه؟
دوست داشتنِ با قید  و شرط چگونه است؟ اینگونه می شود که می گویند: «اگه فلان کارو کنی دوستت دارم، اها الان اینکارو کردی دوستت ندارم دیگه، شدی بچه ی بد! و…»
دوستت دارمِ بدون قید یعنی چه؟ یعنی رفتار را نقد کنیم نه شخصیت را: «در هر صورت من دوستت دارم و عشق منی، اما فلان رفتارت را نپسندیدم، البته که تو بچه ی خوبی هستی.»
این منبع اولیه ، مهم و تاثیرگذار است، اما شرط کافی نیست. بسیاری رفتارهای خودمان و انتخاب هایمان در زندگی و بزرگسالی مان، بر کاهش یا افزایش عزت نفس ما تاثیر دارند. و بطور مفصل در این کتاب در این رابطه صحبت خواهم شد.

قسمتی از کتاب نقشه ی ساخت پازل عزت نفس :

وقتي پذيرش نداريم چه داريم؟ انكار. با انكار واقعيت فقط رشد خود را عقب مي اندازيم و درد مي كشيم. اما وقتي مي پذيريم، هم عزت نفسمان محكم تر مي شود هم رشد مي كنيم.
مثلا من مي پذيرم كه در كارهاي فني ضعيف هستم، مي پذيرم صداي خوبي براي خوانندگي ندارم، مي پذيرم دارم يكسري مسائلم را توجيح مي كنم، مي پذيرم قد من 169 سانتي متر است، مي پذيرم چشمانم اين رنگي است، رنگ پوستم فلان است، هيكلم اين است. مي پذيرم پدر يا مادر من اين فرد است. مي پذيرم در اين كشور دارم زندگي مي كنم. مي پذيرم شرايط زندگي ام اين است و… اما تمام تلاش خود را براي بهتر كردن شرايط و زندگي ام مي كنم. اين يعني داشتن عزت نفس.
اما چنانچه با واقعيت بجنگيد، در حقيقت خود الان و زندگي الانتان را دوست نداريد. كه اين دقيقا برخلاف عزت نفس است.
کتاب نقشه ی ساخت پازل عزت نفس را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 152 g
ناشر

کلید آموزش

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

10.500 تومان

سود شما: 7.000 تومان

18.600 تومان

سود شما: 12.400 تومان

102.400 تومان

سود شما: 25.600 تومان

33.600 تومان

سود شما: 8.400 تومان