هجوم به تهاجم

48.000 تومان

سود شما: 12.000 تومان

مجموعه روزی روزگاری

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب هجوم به تهاجم :

مجموعه کتاب روزی روزگاری قاسم سلیمانی عنوان مجموعه ای از کتاب هاست که نشان می دهد وی نیروهای تحت امرش را چگونه در میدان جنگ و در سخت ترین شرایط هدایت می کرد و فاش می کند که این فرمانده ی جوان در نبود همکاری مسئولین منطقه،چگونه تیپ درجه دومی را به لشکری قدرتمند و خط شکن تبدیل کرد و به خواننده می گوید که سلیمانی چگونه رزمندگان ثارالله را از خطوط مستحکم دفاعی دشمن در تمام جبهه ها و در جبهه شرق بصره عبور داد و در نهایت به این پرسش پاسخ می دهد که چرا افراد لشکرش،پس از سی سال هنوز مرید او هستند و تا پای جان بر سر پیمانن ایستاده اند..
مراحل مختلف تحقیق،مصاحبه،تدوین،تهیه مدارک و اسناد کتاب های آماده ی چاپ مجموعه ی روزی روزگاری قاسم سلیمانی 12 سال طول کشید.این مجموعه ی بزرگ در طراحی نهایی،16 عنوان کتاب را در برگرفت که هر یک فرماندهی سلیمانی را در دوره ی زمانی خاصی از دفاع مقدس روایت می کند.مجموعه کتاب ها چنان طراحی شده اند که هر کتاب به صورت مستقل قابل استفاده باشد و در مجموع نیز پیوندی منطقی را بین دوره های مختلف ترسیم کند.
اواخر سال ۶۰ وقتی محسن رضایی حکم فرماندهی تیپ ثارالله را به قاسم سلیمانی ۲۳ ساله داد خیلی ها مخالفت کردند . هیچ کس فکر نمیکرد نبوغ این جوان شجاع سالها بعد او را به مقام قوی ترین مامور مخفی از نگاه CIA برساند . کتاب هجوم به تهاجم ، جلد اول مجموعه روزی روزگاری و به تالیف عباس میرزایی ست و خاطرات حاج قاسم در قالب مصاحبه است . این مجموعه میخواهد نشان دهد وی نیروهای تحت امرش را چگونه در سخت ترین شرایط سالهای آغازین جنگ هدایت کرد و چگونه یک تیپ درجه دو را به یک لشکر خط شکن تبدیل کرد . این کتاب میخواهد راز مرید بودن سربازان حاج قاسم را پس از سی سال بگوید پرچه شخصیت این شهید والامقام طی سالیان آشکار خواهد شد . 

بخشی از کتاب هجوم به تهاجم :

۴نفری داخل ماشین نشستیم و جلوتر از نیروها حرکت کردیم برای اینکه خودمان را به دشمن برسانیم.رسیدیم به چاه های نفت،۴ تا ۵نفر عراقی جا مانده بودند که آنها را اسیر کردیم و یک نفر را کنار این ها گذاشتیم و خودمان ادامه دادیم که برویم به طرف تنگ ابوغریب،وقتی مقابله تنگه رسیدیم،به محض اینکه حسن خواست بگوید تنگ ابوغریب،انتهای ستون عراقی ها مشغول عبور کردن بود و ماهم آن موقع جوان بودیم و زیاد اعتنائی نمی کردیم و به سرعت پشت سرستون تانک می رفتیم که خودمان را برسانیم به ستون تانک،یک ماشین تنها بودیم،همین که گفتیم تانک،یک انفجار عظیمی رخ داد،ماشین رفته بود روی مین ضد خودرو،مین منفجر شد.تمام ماشین تکه تکه شد.عکس ماشین هست،توی تکه های ماشین ما چهار نفر در هوا معلق زنان افتادیم روی زمین.
اواخر سال 60 وقتی محسن رضایی حکم فرماندهی تیپ ثارالله را به قاسم سلیمانی 23 ساله داد خیلی ها مخالفت کردند . هیچ کس فکر نمیکرد نبوغ این جوان شجاع سالها بعد او را به مقام قوی ترین مامور مخفی از نگاه CIA برساند . کتاب هجوم به تهاجم ، جلد اول مجموعه روزی روزگاری و به تالیف عباس میرزایی ست و خاطرات حاج قاسم در قالب مصاحبه است . این مجموعه میخواهد نشان دهد وی نیروهای تحت امرش را چگونه در سخت ترین شرایط سالهای آغازین جنگ هدایت کرد و چگونه یک تیپ درجه دو را به یک لشکر خط شکن تبدیل کرد . این کتاب میخواهد راز مرید بودن سربازان حاج قاسم را پس از سی سال بگوید پرچه شخصیت این شهید والامقام طی سالیان آشکار خواهد شد . مراحل تحقیق ، مصاحبه و تدوین این مجموعه 12 سال طول کشید . این مجموعه بزرگ در طراحی نهایی  ، 16 عنوان کتاب را در برگرفت که هریک روایت فرماندگی ایشان در یک دوره زمانی خاص را روایت می کند .
 به تیپ ثارالله ماموریت داده بودند در منطقه دشت عباس حمله کند .
قاسم سلیمانی : اهدافی که به ما واگذار شده بود ، دو هدف بود . یکی ارتفاعات کمرسرخ ، امامزاده عباس و حد فاصل این دو و دیگری تصرف ارتفاعات 202 و تنگه ابوغریب بود . در شناسایی ، ما سه مانع اصلی داشتیم : یکی بعد مسافت بود .از محل استقرار نیروها با خط اول خودی 14 کیلومتر و از خط اول خودمان تا ارتفاع 202 ، یک فاصله یزیادی داشتیم ؛ دوم فصل طغیان رودخانه ی چی خواب بود و مانع سوم جاده یآسفالته که محل تردد عراقی ها روی همین جاده ی آسفالته بود . ما باید از این جاده آسفالته عبور می کردیم و به ارتفاع 202 می رسیدیم . عمده شناسایی ما در روز انجام می گرفت .

کتاب هجوم به تهاجم را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 292 g
ناشر

یا زهرا

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

28.000 تومان

سود شما: 7.000 تومان

148.000 تومان

سود شما: 37.000 تومان

6.000 تومان

سود شما: 1.500 تومان

132.000 تومان

سود شما: 33.000 تومان