هشت کتاب سهراب سپهری جلد سخت

%20 تخفیف

مجموعه‌ای از اشعار سهراب سپهری است که شامل هشت دفتر شعر به نام‌های: مرگ رنگ، زندگى خواب‌ها، آوار آفتاب، شرق اندوه، صداى پاى آب.

لطفا صبر کنید...

هشت کتاب سهراب سپهری جلد سخت

%20 تخفیف

مجموعه‌ای از اشعار سهراب سپهری است که شامل هشت دفتر شعر به نام‌های: مرگ رنگ، زندگى خواب‌ها، آوار آفتاب، شرق اندوه، صداى پاى آب.

دسته بندی : اشعار
  • ناشر : نیلوفرانه
  • نویسنده : سهراب سپهری
  • اشعار ادبی : دیرگاهی است در این تنهایی رنگ خاموشی در طرح لب است. بانگی از دور مرا می خواند لیک پاهایم در قیر شب است.
  • سایز کتاب : 1/8
  • نوع جلد : سخت
  • تعداد صفحات : 432
  • نوبت چاپ : چاپ پنجم
ستاره

سفارش تلفنی : 021-66975501

با خرید هر هشت کتاب سهراب سپهری جلد سخت مبلغ 16,000 تومان تخفیف دریافت می کنید.
قیمت:
80,000
%20

64,000

تومان

محصولات مرتبط

درباره ی هشت کتاب اثر سهراب سپهری :

"هشت کتاب سهراب سپهری" نموداری تمام از سیر معنوی شاعر جویای حقیقت است، از اعتراضات سیاسی تا شور جست و جو و ره سپردن در عرفانی زمینی.
سهراب سپهری از شاعرانی است که ورود به دنیای شعر او برای همگان به سادگی امکان پذیر است، بر خلاف برخی از شاعرانی که دست‌یابی و درک و لذت بردن از شعر آنان ،کار آسانی نیست و نیاز به تمرین و تکرار و دانسته‌های بسیار و مطالعه فراوان دارد. زبان ساده ، منسجم و صمیمی وهمچنین اندیشه انسانی، شاید چیزی باشد که در وهلۀ اول، خواننده را به سمت شعر او می‌کشد . از این رو می‌توان سهراب سپهری را آسان یاب ترین سرایندۀ شعر نو نامید، اگر چه این آسان‌یابی، در ظاهر امر است و درک حقیقت شعر سهراب و لذت بردن از آن، نیاز به مقدماتی دارد چون:آشنایی با سنن و قواعد شعر فارسی، تحولات و دگرگونی‌های جامعۀ زمان شاعرو قدری از مبانی فلسفه و عرفان.
سهراب سپهری هنرمندی جستجوگر و تنها بود و تمام عمر خویش را درجستجوی گمشده‌ای بوده که شاید آن گمشده،خویشتن وی بوده باشد. سهراب ،سفرهای آفاقی بسیاری داشته، آنگونه که سفرهای انفسی نیز داشته است و برای همین ،جغرافیای شعر او نیز مانند روح او گسترده است و تمام جغرافیای انسانی را دربرمی گیرد و در شعرهای بلند صدای پای آب و مسافر، به سفرهای آفاقی و انفسی خود اشاره می‌کند. سهراب، تمام عمر خویش را غرق در هنر خودبود و دنیای خود را زیست و آنرا ساخت و هرگز به روزمرگی مبتلا نشد.

کتاب هشت کتاب، مجموعه‌ای از اشعار سهراب سپهری است که شامل هشت دفتر شعر به نام‌های: مرگ رنگ، زندگى خواب‌ها، آوار آفتاب، شرق اندوه، صداى پاى آب. مسافر. حجم سبز، ما هیچ ما نگاه است. در جاى جاى هشت کتاب معانى و مفاهیم پُر گل و شکوفه قرآنى در ساقه‌هاى سرسبز ادب فارسى و رگبرگ‌هاى زبان سپهرى جارى است.

درباره سهراب سپهری:

سهراب سپهری ۱۵ مهر ۱۳۰۷ در کاشان متولد شد و ۱ اردیبهشت ۱۳۵۹ در تهران از دنیا رفت. او یکی از مشهورترین شاعر نوگرای معاصر، نویسنده و نقاش اهل ایران است که آثارش به زبان‌های بسیاری از جمله انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و ایتالیایی ترجمه شده ‌است. پدر و مادر سهراب هر دو اهل شعر و هنر بودند. او در سال ۱۳۳۲ از دانشکده هنرهای زیبا فارغ‌التحصیل شد و نشان درجه اول علمی را دریافت کرد. در چندین نمایشگاه نقاشی شرکت کرد و در هنرستان هنرهای زیبا هم تدریس می‌کرد.
او به دلیل علاقه‌ای که به فرهنگ و عرفان مشرق زمین داشت به کشورهای بسیاری از جمله هندوستان، پاکستان، افغانستان، ژاپن و چین سفر کرد. مدتی در ژاپن زندگی کرد و با هنر حکاکی روی چوب آشنا شد. علاوه بر این ترجمه‌هایی هم از شعرهای کهن چینی و ژاپنی انجام داد. در سال ۱۳۳۶ به پاریس و لندن سفر کرد. در مدرسه هنرهای زیبای پاریس در رشته لیتوگرافی ثبت‌نام کرد اما کمی بعد به دلیل قطع بورسیه تحصیلی مجبور به کار کردن شد.
سهراب سپهری در طول دور ان حیاتش آثار بی‌نظیری برجا گذاشت که از میان معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به هشت کتاب، مجموعه اشعار او، کتاب هنوز در سفرم، مجموعه‌ای از نامه‌ها و یادداشت‌های منتشر نشده او و کتاب اتاق آبی اشاره کرد که به نثر نوشته شده و گوشه‌ای از فلسفه و نگاه او را به زندگی نشان می‌دهد. سهراب سپهری در ۵۱ سالگی به علت ابتلا به سرطان خون در بیمارستان پارس تهران درگذشت. آرامگاه او در امامزاده سلطان‌علی‌ بن محمد باقر، مشهد اردهال در شهر کاشان قرار دارد.

قسمتی از هشت کتاب سهراب سپهری :

زندگی چیزی بود، مثل یک بارش عید، یک چنار پر سار.
زندگی در آن وقت، صفی از نور و عروسک بود،
یک بغل آزادی بود.
زندگی در آن وقت، حوض موسیقی بود.
طفل، پاورچین پاورچین، دور شد کم‌کم در کوچۀ
سنجاقک‌ها.
بار خود را بستم، رفتم از شهر خیالات سبک بیرون
دلم از غربت سنجاقک پر.
من به مهمانی دنیا رفتم:
من به دشت اندوه،
من به باغ عرفان،
من به ایوان چراغانی دانش رفتم.
رفتم از پله مذهب بالا.
تا ته کوچه شک،
تا هوای خنک استغنا،
تا شب خیس محبت رفتم.
من به دیدار کسی رفتم در آن سر عشق.
رفتم، رفتم تا زن،
تا چراغ لذت،
تا سکوت خواهش،
تا صدای پر تنهایی.
چیزها دیدم در روی زمین:
کودکی دیدم، ماه را بو می‌کرد.


هشت کتاب سهراب سپهری را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.