همه نوکرها

17.600 تومان

سود شما: 4.400 تومان

این داستان, که حاصل مطالعه و عاشورا پژوهی است روایتی با بیان و نگاه امنیتی است که درباره فرار و ریزش نیروها و نهایتا چگونه جمع شدن هفتاد و دو تن یار باوفای اباعبدالله الحسین علیه السلام از زبان یکی از یاران ایشان است که بالاخره راوی داستان دستخوش بی وفایی شده و …

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

این داستان، که حاصل مطالعه و پژوهش در زمینه عاشورا پژوهی است، روایتی با بیان و نگاه امنیتی است که درباره کیفیت فرار و ریزش نیروها و نهایتا چگونه جمع شدن هفتاد و دو تن یار با وفای اباعبدالله الحسین علیه السلام از زبان یکی از یاران ایشان است که بالاخره راوی داستان دستخوش بی وفایی شده و … هدف از تالیف این اثر، مبارزه با «عافیت طلبی» و «راحت طلبی» سیاسی و جهادی است. چرا که راه برون رفت از شرایط بحران و دشوار، بنا به فرموده رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای مقاومت و ایستادگی در برابر انواع تهدیدات و مستکبران جهان و زیاده خواهان عالم است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

اصلا قرارمان در خاک عربستان نبود. حتی آرایش جنگی یا عملیاتی هم نداشتیم که کسی بخواهد فکر کند قصد عملیات یا جنگ داریم. اما در کمتر از هفت روز پس از ورود کاروان ما به مکه و استقرار در آنجا, بچه های اطلاعات, از طریق مسولان حکومتی آنجا, اخباری مبنی بر زیر نظرداشتن ما به صورت غیرطبیعی دریافت کردند.

این مشکلی نبود که بشود به همین راحتی ها از کنارش رد شد. اما انچه کار را مشکل تر می کرد, این بود که ابتکار عمل دست ما نبود. فقط باید صبر می کردیم تا ببینیم حرکت بعدی آنها چیست.

کنترل جو التهاب در کاروانی که زن و بچه و پیر در کنار نیروهای نظامی و امنیتی هستند و با هم به زیارت خانه خدا رفته اند, کار مشکلی بوده و هست; اما ان جو به خوبی کنترل شد و مردم زیارت کردند.

فقط باید منتظر می ماندیم ببینیم چه می شود. تا روز هفتم ذی الحجه هیچ اتفاق عملیاتی خاصی از طرف مقابل نیفتاد; به جز دو سه پیام محرمانه که نزدیک بود سرنوشت جنبش را عوض کند. نامه هایی از طرف اشخاصی به فرمانده ما فرستاده شده بود که نمی شد به همین راحتی از کنارش گذشت; دو نامه بود که ذهن من و امثال من را که نیروهای درجه سوم بودیم, مشغول کرده بود و جرئت هم نداشتیم درباره اش بپرسیم.

یکی از آن نامه ها از طرف نیروهای مردمی عراق بود که اوضاع انجا را برای عملیات مساعد دانسته بودند و پیشنهادشان این بود که هرچه سریع تر به آنجا برویم و مدیریت بحرانش را به دست بگیریم. این پیشنهادی نبود که بشود به سادگی از کنارش گذشت. حتی تعلل در پذیرش آن, حتی تعلل در پذیرش آن منجر به پیشامدهای ناگوارتری می شد.

یکی دیگر از آن نامه ها هم از طرف یکی از رجال سیاسی خودمان به فرمانده رسیده بود که سرتاسر مصلحت بود و شکلی دیپلماتیک داشت. نمی دانیم چرا این نامه, بیشتر از هر چیز دیگری فرمانده را به هم ریخت و ناراحتش کرد. بلافاصله , شاید فقط به فاصله یکی دو روز, همان رجل سیاسی به قصد زیارت خانه خدا, به عربستان آمد و دیدارهای مفصلی هم با همتای عربستانی خود داشت.نمی دانم در آن دیدار چه گذشت و علاقه ای هم به دانستنش ندارم! اما هرچه بود, سبب شد لحن سخن گفتن آن رجل سیاسی در دیدار با فرمانده ما تغییر کند; طوری که دل ما اطرافیان را خون کرد, چه برسد به ذل فرماندهی که چیزهایی را رصد کرده بود که می دانست بقیه در خواب هم آنها را نمی بینند.

این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 141 g
ناشر

معارف

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

7.125 تومان

سود شما: 2.375 تومان

9.600 تومان

سود شما: 2.400 تومان

60.000 تومان

سود شما: 20.000 تومان