هنر در مقام الهیات

88.000 تومان

سود شما: 22.000 تومان

از عصر پسا مدرن تا قرون وسطی

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب هنر در مقام الهیات نوشته آندرئاس آندئوپولوس:

از دیرباز از آن زمان که که بشر خانه ای جز حفره ای در دل سنگ نداشت ، از آن ایام که روشنایی فقط نور خورشید و مهتاب بود و بشر بسی بیش از اینکه با نور و روشنایی سر کند با تاریکی سر می کرد ، هنر سررسید و او زبانی یافت تا بگوید ، تا تاریکی را معنا کند. امروزه پس از تحولات انقلاب صنعتی و بحران مصرف گرایی ، هنر برای ما بیشتر به معنای تفنن و تجمل است ،  گویی در وقت آزاد باید به سراغ هنر رفت و در مواقع جدی نیز هنر به ابزاری تبلیغاتی برای ما بدل میشود ، در غیر این صورت هنر بهتر است به ابزاری برای سرگرمی خردسالان بدل شود و از دنیای بزرگسالان بیرون بماند. به عبارتی سرگرمی هنررا در خود هضم کرده ، ظاهرا تنها سویه ی آن سرگرمی است و هیچ منفعت و کارکرد هستی شناختی دیگری بر آن مترتب نیست.
مسئله ی کتاب پیش رو درست از همین جا آغاز می شود ، نویسنده کار خود را با سوالی آغاز می کند : آیا هنر همینی است که میبینیم ، آیا هنر فقط سرگرمی است ؟ به همین سبب او به دل تاریخ می رود و شمایل نگاری را در مقام هنر قدسی و الهیاتی بررسی می کند.

بخشی از کتاب هنر در مقام الهیات نوشته آندرئاس آندئوپولوس:

شمایل ها: هنر دینی شرق :
هنر بیزانس معمولا از منظر چند سده ی آخر هنر و اندیشه غرب نگریسته می شود ، یعنی مقطعی آغازین در هنر که غرب راه را به سوی نوزایی و نهایتا هنر مدرن گشود . از نظرگاه هنر مدرن هر نوع دست یازیدن به اشکال شمایل نگاری قرون وسطی در روزگار ما مصداق نوعی زمان پریشی درک ناپذیر و یا فعالیت دینی خاصی است که ربط چندانی با هنر ندارد . باید به این نکته توجه داشت که هنر در سنت بیزانس محدود به قرون وسطی نمی شود ، بلکه غالبا در سنت کلیساهای شرق به حیات خود ادامه داده است…
این کتاب تلفیقی از موضوعات تاریخی ، ادیان و هنری است. این کتاب به علاقه مندان به این موضوعات پیشنهاد می شود.
نشر آثار برات ، کتاب تاریخی ، کتاب هنری ، ادیان ، پست مدرن تا قرون وسطی ، ترجمه ی ابراهیم رنجبر
کتاب هنر در مقام الهیات را به همراه تخفیف ویژه از فروشگاه اینترنتی انتشارات آثار برات خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 800 g
ناشر

نگاه

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

43.750 تومان

سود شما: 18.750 تومان

437.500 تومان

سود شما: 187.500 تومان

77.600 تومان

سود شما: 19.400 تومان