هنر همیشه بر حق بودن آرتور شوپنهاور

24.000 تومان

سود شما: 24.000 تومان

38 راه برای پروزی،زمانی که شکست خورده اید

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

 درباره کتاب هنر همیشه بر حق بودن

هنر همیشه بر حق بودن:38 راه برای پیروزی در هنگامی که شکست خورده‌اید نوشته‌ی فیلسوف معروف آلمانی آرتور شوپنهاور است. این کتاب را نشر ققنوس با ترجمه‌ی عرفان ثابتی در 136 صفحه منتشر کرده است. ژانر این کتاب را می‌توان در دسته‌ی کتاب‌های فلسفی و روانشناسی قرار داد.
شوپنهاور 145 سال پیش درگذشت و رساله‌ی عجیب او هنر همیشه بر حق بودن در طول عمر او به طور کامل منتشر نشد. این کتاب بر اساس نسخه ویرایش شده‌ای است که در سال 1896 منتشر شده است. شوپنهاور در کتاب هنر همیشه بر حق بودن، 38 اقدام متفاوت را برای برنده شدن در بحث و مجادله ارایه می‌کند. راه‌کارهایی که صرف نظر از اینکه حقیقت چیست، برای پیروزی در بحث و جدل لفظی، کاربردی‌اند.
کتاب هنر همیشه بر حق بودن تنها برای پیروزی ما نیست بلکه به ما کمک می‌کند تا نسبت به افرادی که همیشه حق به جانب هستند یا دست کم تلاش می‌کنند خود را بر حق جلوه دهند واکنش مناسبی داشته باشیم و آفات بحث و جدل را بشناسیم یا در صورت لزوم خودمان از مطالب کتاب استفاده کنیم.
سی ‌و‌ هشت  اقدام بر حق بودن، نکته‌هایی نه استدلالی؛ بلکه نکاتی جدال‌بر انگیزند که ما در زندگی روزمره، بین گروه زیادی از افراد جامعه -حتی بین اعضای خانواده – بارهاو بارها مشاهده کرده‌ایم. در کتاب هنر همیشه بر حق بودن، شوپنهاور به خواننده‌ی خود با لحنی طعنه‌آمیز و طنز‌آلود علاوه بر ارایه مواردی برای پیروزی، برای غلبه بر رقیب همهشدارهای لازم را  ارایه می‌کند.

خلاصه کتاب هنر همیشه بر حق بودن

کتاب هنر همیشه بر حق بودن، بیست‌و‌دو  فصل دارد که شامل سی‌وهشت ترفند برای فارغ شدن بر رقیب در مجادلات لفظی است.
شوپنهاور علاوه بر راه‌کارها، مثال و چگونگی به کارگیری روش‌ها را هم به‌طور خلاصه به خواننده می‌آموزد. از جمله ترفند‌هایی که شوپنهاور به‌طور کنایه‌آمیز در این جستار ارائه می‌کند، عبارتند از: «دستت را رو نکن»، «با سوال پیچ کردن اقرار بگیر»، «سوال های انحرافی مطرح کن»، «به رغم شکست، مدعی پیروزی شو»،«حرفش را قطع کن، توی حرفش بدو، بحث را منحرف کن»،  «با استدلالی به بدی استدلال خودش با او مقابله کن»، «او را وادار به اغراق کن»، «اراده از عقل و هوش موثرتر است»، «به بحث جنبه شخصی بده، توهین و بددهنی کن».

بخشی از کتاب هنر همیشه بر حق بودن

در تولید نبوغ شاعرانه،به ویژهاز نوع حماسی و نمایشی،کیفیت دیگری هم غیر از زیبایی وجود دارد که ان هم بسیار جذاب است:منظورم علاقه بود!
زیبایی یک اثر هنری شامل حقایقی است که در ان نهفته و همچون یک آینه شفاف از ایده های خاص و ذاتی است که جهان را در برگرفته اند،زیبایی یک اثر هنری شاعرانه شامل همه ایده هایی است که در ذهن بشر وجود داشته است و در نهایت منجر به دانش ایده ها گردید.شیوه هایی که شعر برای استفاده از این منظور دارد،نهایت بیان مشخصه های مهم و ایجاد شرایطی است که موقعیت های مهم را به همراه داشته و به شخصیت ها فرصت داده اند ویژگی های خود را نمایان کنند و هر انچه در درون دارند را افشا کنند،پس از ان با ارائه چنین حالتی میتوان یک دانش واضح تر و کامل تر از ایده ی چند جانبه بشر را کسب کرد.اصولا زیبایی،از جنبه عمومی ان یک مشخصه لاینفک از تولد هر ایده ای است. به عبارت دیگر،همه چیز زیبا است و ایده ی زیبایی در همه چیز متجلی شده است،چون زیبایی همان بیان شفاف یک ایده است.
کتاب هنر همیشه بر حق بودن را به همراه تخفیف ویژه ان خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 135 g
ناشر

نیک فرجام

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ دوم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

110.600 تومان

سود شما: 47.400 تومان

15.000 تومان

سود شما: 5.000 تومان

63.200 تومان

سود شما: 15.800 تومان

44.400 تومان

سود شما: 29.600 تومان