پاداش نهایی

%15 تخفیف

دلایل نهایی شکل گیری انگیزه های ما

لطفا صبر کنید...

پاداش نهایی

%15 تخفیف

دلایل نهایی شکل گیری انگیزه های ما

دسته بندی : مثبت و انگیزشی
  • ناشر : کلید آموزش
  • نویسنده : دن ارییلی
  • سایز کتاب : رقعی
  • مترجم : سید فرهاد ذوالفقاری
  • تعداد صفحات : 120
  • نوع جلد : شومیز
  • نوبت چاپ : چاپ اول
ستاره

سفارش تلفنی : 021-66975501

با خرید هر پاداش نهایی مبلغ 4,200 تومان تخفیف دریافت می کنید.
قیمت:
28,000
%15

23,800

تومان

محصولات مرتبط

درباره ی کتاب پاداش نهایی :

کتاب پاداش نهایی: دلایل پنهانی شکل گیری انگیزه های ما، اثری است از دن ارییلی به ترجمه سید فرهاد ذوالفقاری و چاپ انتشارات کلید آموزش.
این کتاب اثری مناسب برای افرادی است که در ارتباطات خود به دنبال چرایی و روابط علت و معلولی رفتارها و برخوردها هستند. پاداش نهایی از مسئله ای به نام انگیزش سخن می گوید و درکی صحیح از این مفهوم بدست می دهد؛ اثر حاضر تمامی علت های درست انگیزش و ابعاد ناشناخته و پیچیده آن را روشن می سازد و علل اشتیاق ما برای انجام کارهای روزمره را آشکار می کند. به علاوه این مجموعه نشان می دهد که ما در حقیقت چه انتظاری از زندگی خود داریم و دوست داریم زمان پیش از مرگ مان را چگونه بگذرانیم.
به‌ نظر می‌رسد همچنان در قرن بیست‌ویکم این نیروی انسانی است که بر هر بستری اثرگذاری مستقیم دارد، علوم انسانی از پیچیده‌ترین علوم است و همچنان محققان در پی رفتارشناسی انسان‌ها و واکاوی تصمیمات بشری هستند.  والدین در خانواده‌ها برای رسیدن به رفتار مناسب فرزندان چالش دارند، مدیران منابع انسانی نتوانستند چالش منابع انسانی را علی‌رغم در نظر گرفتن فیلترهای مختلف در مسیر جذب برطرف کنند و رهبران سیاسی با تغییر جهت‌های سیاسی به دنبال جذب اکثریت آراء هستند.
هیچ کس نمی‌تواند نسخه‌ی کاملی برای برقراری درستی نحوه روابط میان انسان‌ها تجویز کند، اما همه ما در پی انتظاری از مراودات اجتماعی خود در درون خانواده و بیرون آن در اجتماع، سازمان‌ها و شرکت‌ها هستیم. آن انتظار است که برانگیزنده سطح ارتباطی و تعامل ما با پیرامون ماست. به نظرم منطق استفاده شده در این کتاب همان است که هر کدام از ما برای به نتیجه رساندن تعاملات سالم اجتماعی در هر سطحی به آن نیاز داریم.
چطور به رفتار مطلوب مورد نظر برسیم، چرایی بازخوردهای اجتماعی‌مان را دریابیم، چگونه انتظارات معقول خود را در طرف مقابل هدایت کنیم، چگونه کارمندان را با اهداف کلان سازمان هم‌راستا کنیم و غیره.
این کتاب برای انسان‌های “کمی حساس” در روابط اجتماعی مانند من است. که همواره در پی روابط علت و معلولی در مراودات انسانی و کاری هستند.  انگیزش را یکی از ریشه‌ای‌ترین مفاهیم رفتاری در بشر معرفی می‌کند و رسیدن به سطح بالاتری از آن را مزیت هر طرح توجیهی می‌داند.

قسمتی از کتاب پاداش نهایی :

مسئله مهم در انگیزش کارکنان شکل گیری انگیزش منفی است، بدان معنا که وقتی افراد در تصمیمات دخالت داده نمی شوند، دیر سرکار می آید، زود می روند، کمترین تلاش ممکن را برای پیشبرد امور انجام می دهند و حتی باعث تخریب کارکنان دیگر می شوند.
چرا افراد در محیط کاری انگیزه خود را از دست می دهند؟ فکر می کنم این به خاطر نگاه قرن صنعتی به کارگران است که در مقیاس بسیار گسترده مورد قبول قرار گرفته است. این نگاه در برگیرنده طرز تفکری است در بازار کار، تا زمانی که پاداش فعالیت های آن ها جدا از هدف دار بودن فعالیت در محیط کاری پرداخت گردد، همچنان به کار ادامه می دهند و به سرانجام کار اهمیتی نمی دهند.
این نگاه به کار به عنوان فعالیتی تحت عنوان مبادله کار- دستمزد از آدام اسمیت در سال 1776 میلادی در شاهکار کتاب ثروت ملل مطرح شد. در آن کتاب درباره تقسیم کار به اجزای کوچک و فردی توضیح داده است. این که مشخصا برای هر فرد یک شغل مشخص تعریف شده باشد و افراد را تشویق کنیم تا در شغل مربوطه متخصص شوند. در مثال معروف آدام اسمیت برای کارخانه سنجاق سازی، او از این موضوع انتقاد می کرد. تخصیص یک فرد برای تولید تمامی مراحل ساخت سنجاق باعث کاهش بهره وری آن ها می شود. در مقابل او اعتقاد داشت که در یک محیط بهره ور می بایست بر اساس تفکیک مشاغل شکل بگیرد. شکل طراحی مشاغل او برای تولید سنجاق به این صورت است به طور مثال یک نفر کار کشش سیم را انجام می دهد، دیگری آن را صاف می کند، نفر سوم آن را برش می دهد، نفر چهارم نوک گذاری می کند، نفر پنجم آن را صیقل می دهد و در نهایت سر نهایی آن را شکل می دهد.


کتاب پاداش نهایی کتابی در باب شکل گیری انگیزه های ما نوشته ی دن ارییلی نشر کلید آموزش را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
ناشر کلید آموزش
نویسنده دن ارییلی
سایز کتاب رقعی
مترجم سید فرهاد ذوالفقاری
تعداد صفحات 120
نوع جلد شومیز
نوبت چاپ چاپ اول
کد کتاب 119153