پطر کبیر

178.500 تومان

سود شما: 76.500 تومان

این داستان تاریخی به عنوان یکی از محبوب ترین کتاب هایی است که می توانید برای مطالعه انتخاب کنید

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

 درباره ی کتاب پطر کبیر :

پطرکبیر، نمونه ای از بهترین کتاب های تاریخی است که می توانیم به آن اشاره کنیم. این کتاب در مورد زندگینامه پطرکبیر می باشد. او یکی از بهترین و بزرگ ترین امپراطورهای روسیه بود که توانست محبوبیت بسیاری در بین مردم به دست آورد. بخشی از این کتاب به زندگی این پادشاه بزرگ اشاره شده است و بخشی دیگر در مورد وضعیت سیاسی روسیه در قبل و بعد از به سلطنت رسیدن این پادشاه برای شما می گوید. شما می توانید به سادگی از پیشرفت این پادشاه در زمان سلطنت بدانید و داستان زندگی او را دنبال کنید. در ادامه در مورد خالق این اثر برای شما خواهیم گفت.

کتاب حاضر  حاضر شرح و گزارش مفصلی است از زندگی، اقدامات و تاریخ و تحولات دوران “پطر کبیر “امپراتور روسیه که به قلم نویسنده آمریکایی، “رابرت ماسی “تالیف و در قالب رمان تاریخی به فارسی ترجمه شده است .پطر ( 1725 1672م)، تزار مسکوی ( 1721 1682م)، تزار روسیه ( 1725 1721م) در مسکو متولد شد .او عامل پیشرفت‌های سریع روسیه به سوی تمدن بود .پطر فرزند تزار آلکسیس میخائیلویچ و بردار فئودور سومین تزار خانواده رمانف بود” .صوفی “خواهر پطر پس از رسیدن به مقام نیابت سلطنت، بردار خود، پطر را بر خلاف رسم قدیم از قصر کرملین خارج کرد و او را به روستایی نزدیک مسکو فرستاد .خروج از کرملین که در حقیقت زندانی باشکوه بود در تربیت روحی و اخلاقی و فکری پطر تاثیر کرد .او پس از چندی با سپاه آراسته خود خواهرش را شکست داد و خود بر تخت سلطنت نشست .وی مصمم شد رعایای نیمه وحشی خود را به سوی تمدن غربی رهبری کند .بنابراین تصمیم گرفت دیواری را که دولت‌های سوئد، لهستان و عثمانی بین روسیه و مغرب کشیده بودند درهم شکند و پنجره‌ای به سوی غرب باز کند ;بدین منظور، جنگ‌هایی با عثمانی و سوئد آغاز کرد و متصرفاتی به دست آورد .پطر چند سفر به اروپای غربی نمود و سخت شیفته تمدن غرب گردید .او در هلند در کارخانه‌های نجاری و کشتی‌سازی مشغول کار گردید و در سفر به انگلستان و هلند، جمعی از مهندسان، معماران، صاحب منصبان، دریانوردان و پزشکان آن جا را استخدام کرد و به روسیه فرستاد . او به منظور تغییر اوضاع اجتماعی و اخلاق قدیمی و کهنه ملت روس قدم‌های سریعی برداشت ;به گونه‌ای که در اواخر سلطنت او روسیه در ردیف ممالک بزرگ اروپا درآمد .

بخشی از کتاب پطر کبیر نوشته ی رابرت ماسی :

او پس از چندی با سپاه آراسته خود خواهرش را شکست داد و خود بر تخت سلطنت نشست .وی مصمم شد رعایای نیمه وحشی خود را به سوی تمدن غربی رهبری کند .بنابراین تصمیم گرفت دیواری را که دولت‌های سوئد، لهستان و عثمانی بین روسیه و مغرب کشیده بودند درهم شکند و پنجره‌ای به سوی غرب باز کند ;بدین منظور، جنگ‌هایی با عثمانی و سوئد آغاز کرد و متصرفاتی به دست آورد .پطر چند سفر به اروپای غربی نمود و سخت شیفته تمدن غرب گردید.
کتاب پطر کبیر نوشته ی رابرت ماسی ترجمه ی ذبیح الله منصوری نشر تاو را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 952 g
ناشر

تاو

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

32.000 تومان

سود شما: 8.000 تومان

49.000 تومان

سود شما: 21.000 تومان

66.500 تومان

سود شما: 28.500 تومان

129.500 تومان

سود شما: 55.500 تومان