پک قرآن و حافظ نفیس کد 20875

2.000.000 تومان

سود شما: 500.000 تومان

پک نفیس قرآن و حافظ نفیس جعبه دار ، جلد چرم

گزینه های موجود

50 در انبار
تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

مشخصات این کتاب نفیس:

  • پک قرآن و حافظ
  • قرآن: ترجمه ی حسین انصاریان
  • خطاط عثمان طه
  • انتشارات راه بیکران
  • سایز وزیری جلدچرم
  • جعبه دار برجسته پلاک مسی
  • 1032 صفحه رنگی گلاسه لب طلا
  • کدکالا 120875

ویژگی‌های دیوان حافظ

دیوان حافظ با وجود غزلیات بی‌نظیر و قصیده‌های دل انگیز حافظ شیرازی، محبوب شده است. علت این است که حافظ همواره اشعار خود را با رسایی کلام سروده است. شاید با خود بگویید بسیاری از شاعران در طول تاریخ، اشعاری با کلامی رسا و زیبا سروده اند پس علت محبوبیت بیشتر اشعار حافظ میان مردم چیست؟ در اینجا ویژگی های دیوان حافظ که موجب محبوبیت بیشتر آن شده اند را بررسی می کنیم.

تصویرسازی و فضاسازی قوی

یکی از مهمترین ویژگی‌های دیوان حافظ تصویرسازی است. حافظ هنگام سرودن غزلیات خود سعی کرده است تا جایی که ممکن است به تصویرسازی و فضاسازی بپردازد. حجم بالایی از فضاسازی آن هم در شعر که به راحتی ممکن نیست، یکی از موارد اعجاب انگیز سروده‌های حافظ است.

شورآفرینی

دیگر ویژگی سروده‌های حافظ، شور آفرینی است. حافظ اشعار خود را به گونه‌ای سروده است که هر کسی با خواندن آنها به وجد می‌آید. با مطالعه اشعار حافظ شما کسل نخواهید شد؛ زیرا این اشعار سراسر شور آفرینی و هیجان و انگیزه هستند.

سرشار از مضامین ابتکاری

یکی دیگر از خصوصیات دیوان حافظ این است که سرشار از مضامین ابتکاری است. کمتر کسی مانند حافظ پیدا می‌شود که اینگونه، اشعار زمان گذشته را تغییر داده و به شیوه‌ای رسا و بهتر از خود شاعران بیان کند. با مطالعه شعرهای حافظ تک تک این مضامین را می‌توان تشخیص داد.

گزیده گویی و کم گویی اشعار حافظ

تاکنون اتفاق افتاده است که با مطالعه اشعار شاعران گذشته احساس کنید برخی از بیت‌ها در شعر اضافی هستند یا بهتر است که از اشعار حذف شوند؟ این موضوع هیچ‌گاه در اشعار حافظ دیده نمی‌شود. حافظ کاملاً به جا سخن گفته و مفهوم و منظور خود را کوتاه و خلاصه بیان کرده است. به همین دلیل هر یک از ابیات کتاب حافظ خود قصه‌ای جدا هستند و نمی‌توان آنها را از شعر حذف کرد.

بیان شیرین اشعار حافظ

از مهمترین ویژگی‌های دیوان حافظ، زبان شیرین حافظ است. حافظ لحن و بیانی شیرین دارد؛ به گونه‌ای که کلام او کاملاً به دل می‌نشیند. اگر اینگونه نبود، حافظ امروز تا این حد میان دل‌ها محبوب نبود.

 

این پک نفیس را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 1707 g
ابعاد 33 × 24 × 33 cm
ناشر

سازوکار

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

محصولات پیشنهادی

همچنین ممکن است دوست داشته باشید…

2.640.000 تومان

سود شما: 660.000 تومان

3.920.000 تومان

سود شما: 980.000 تومان

3.920.000 تومان

سود شما: 980.000 تومان

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.