چنین گفت زرتشت جلد سخت

66.000 تومان

سود شما: 22.000 تومان

شخصیت اصلی این رمان فلسفی شخصی به نام «زرتشت» است که نامش از زرتشت پیامبر گرفته شده‌ است. نیچه در این کتاب عقاید خود را از زبان این شخصیت بیان داشته‌ است.

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

کتاب چنین گفت زرتشت که مهم‌ترین اثر نیچه است حاوی نظریاتی چون «ابرانسان»، «مرگ خدا» و «بازگشت جاودانه» به کامل‌ترین صورت و مثبت‌ترین معنی خود است. زرتشت پس از ده سال عزلت در کوه‌های آلپ احساس می‌کند که می‌خواهد شهد خرد خویش را به انسان‌ها بچشاند، پس به شهر فرود می‌آید؛ اما مردم به صدای برخاسته از الهام گوش نمی‌دهند، زیرا جز به کف زدن برای بندبازی‌های یک بندباز توجه ندارند و به سخنان او که آن‌ها را نمی‌فهمند می‌خندند. پس زردشت باید حواریونی برای خود برگزیند که بتواند «گفتارهای» خویش را که تحقیر آرمان‌های کهن است و به سبک کتاب‌های مقدس کهن چون اوستا و انجیل می‌باشد، خطاب به آن‌ها بیان کند. نخستین گفتار تمثیلی است با عنوان «سه دگردیسی» که در آن می‌توان چگونگی تحول روح انسانی را درک کرد، از اطاعت که با نماد شتر نشان داده می‌شود گرفته تا نفی شدید که با نماد شیر مجسم می‌شود، و تصدیق محض که کودک تجسم آن است.

در قسمتی از کتاب می خوانیم :

بر آنم تا سه حالت دگرگون شدن روح را برایتان بازگو کنم ، نخست روحی که شتر می شود، دوم شتری که شیر می شود و سر آخر شیری که کودک می شود. روح را بار گران بیشمار است ، روح بردباری ، که حرمت نگاه دارد ، قدر تو را برای گران تر و گرانترین نگاه می دارد.
روح بردبار می پرسد بار گران کدام است و سپس چون شتر زانو می زند تا بار را بر او سوار کنند. سنگین ترینشان کدام است ای دلاورانتا بر من بگذارید و من از نیروی خود سرشار لذت شوم ؟

کتاب چنین گفت زرتشت برای آن دسته از خوانندگانی مناسب است که به فلسفه، و به‌خصوص فلسفه‌ی وجودگرایی نیچه علاقه دارند. به‌نظر می‌رسد روش نگارش او موجب جذب خوانندگانی می‌شود که به نوشته‌های کانت و هگل علاقه‌ای ندارند؛ البته این امر می‌تواند نسبی باشد. ازآنجاکه او از منطق رسمی سنتی استفاده نمی‌کند، روش ساده‌ای برای درک نوشته‌هایش وجود ندارد. درواقع دریافت پیام و محتوای موردنظر او فقط می‌تواند ازطریق جمع‌آوری بن‌مایه‌های اصلی و تفسیرِ معنای هر بخش از آثارش در آینه‌ی تمامی کارش انجام گیرد.

این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 486 g
ناشر

حباب

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

84.000 تومان

سود شما: 21.000 تومان

48.000 تومان

سود شما: 12.000 تومان

66.500 تومان

سود شما: 28.500 تومان