کامینو آیلند

28.000 تومان

سود شما: 7.000 تومان

خرده حکایت‌هایی از فیتزجرالد، همینگوی، فاکنر و… بخوانیم و همزمان داستانی درباره دزدیده شدن دست‌نوشته‌های ادوارد فیتز جرالد از دانشگاه پرینستون

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

کتاب کامینو آیلند نوشته ی جان گریشام ترجمه ی نفیسه باقرزادگان در 388 صفحه توسط انتشارات علمی به چاپ رسیده است.

کتاب جزیره کامینو، رمانی نوشته ی جان گریشام است که نخستین بار در سال 2017 منتشر شد. گروهی از تبهکاران، نقشه ای جسورانه را برای دزدی از کتابخانه ی دانشگاه پرینستون عملی می کنند. بر روی کتاب های ربوده شده در این سرقت نمی توان قیمت گذاشت اما دانشگاه قبلاً آن ها را به مبلغ 25میلیون دلار بیمه کرده بوده است. بروس کِیبِل، صاحب کتاب فروشیِ محبوبی در شهر سانتا روزای جزیره ی کامینو در فلوریدا است. با این حال، او سود اصلی خود را از دلالیِ کتاب های نایاب به دست می آورد و افراد بسیار اندکی از این موضوع مطلع هستند. مرسر مان، رمان نویسی جوان است که اخیراً ذهنش در نوشتن یاری اش نمی کند و شغل معلمیِ خود را نیز از دست داده است. با پیشروی داستان، زنی زیبا و اسرارآمیز به مرسر نزدیک می شود که برای مردی حتی اسرارآمیزتر از خود کار می کند. پیشنهادی بسیار خوب و وسوسه کننده، مرسر را متقاعد می کند تا به شکلی مخفیانه به حلقه ی دوستان ادبی بروس کیبل نفوذ کند و در صورت امکان، از اسرار سر به مهر او سر دربیاورد. اما مرسر با حقایقی رو به رو می شود که هرگز فکرش را نمی کرد.

در قسمتی از کتاب کامینو آیلند می خوانیم :
روزی عالی و بهاری اواخر ماه آوریل بود و مرسرمان کمی دلهره داشت. از محوطهٔ چپل هیل در دانشگاه کارولینای شمالی عبور می‌کرد. قبول کرده بود تا با غریبه‌ای فقط به خاطر یک فرصت شغلی برای ناهاری کوتاه قرار ملاقات بگذارد. در حال حاضر شغلش دبیری ادبیات انگلیسی سال اول دبیرستان بود و تنها دو هفته به پایان قرارداد کاریش باقی مانده بود و به فرمایش قانون جدید کاهش بودجه که تندروها به تصویب رسانده بودند قراردادش دیگر قابل تمدید نبود. خیلی تلاش و مذاکره کرد بلکه بتواند قرارداد جدیدی امضا کند، اما نشد که نشد. به‌زودی از کار بی‌کار می‌شد و هنوز هم زیر قرض بود و خانه نداشت. در آسمان یک ستاره هم نداشت.

سی و یک سالش بود و مجرد و خُب زندگی طبق برنامه‌هایش پیش نرفته بود. غریبه‌ای دو ایمیل به مرسر فرستاده بود که اولین آن‌ها که خیلی غیرقابل فهم و گنگ بود روز قبل رسیده بود و در آن خانم واتسون خود را مشاور مؤسسهٔ آموزشی معرفی کرده بود که به دنبال معلم کلاس

نویسندگی خلاق برای دانش‌آموزان دبیرستانی می‌گشت. نوشته بود که همان اطراف است و می‌تواند بیاید و باهم قهوه‌ای بنوشند و صحبت کنند. دستمزد کار هم سالیانه هفتادوپنج هزار دلار به بالاست اما مدیر مدرسه به ادبیات بسیار علاقه‌مند است و در نظر دارد معلمی را بگیرد که دست‌کم یکی دو رمان به چاپ رسانده باشد. مرسر هم یک کتاب در چنته داشت و هم مجموعه‌ای از چندین داستان کوتاه. از خیر دستمزد پیشنهادی نمی‌شد گذشت، از آن‌چه تاکنون دریافت می‌کرد خیلی بیشتر بود. در ایمیل به جزئیات بیشتر اشاره‌ای نشده بود. مرسر پاسخ مثبت فرستاد و در ایمیلش چند سؤال دربارهٔ مدرسه کرد و پرسید که نام مدرسه چیست و کجا واقع شده است.

کتاب کامینو آیلند را به همراه تخفیف ویژه آن خریداری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 433 g
ناشر

علمی

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

96.000 تومان

سود شما: 24.000 تومان

44.000 تومان

سود شما: 11.000 تومان

64.000 تومان

سود شما: 16.000 تومان

96.000 تومان

سود شما: 24.000 تومان