کلود ولگرد

36.000 تومان

سود شما: 9.000 تومان

ادبیات مدرن جهان

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب کلود ولگرد :

ویکتور هوگو ، نه تنها از راه سیاسی بلکه بیشتر از راه هنر ب مبارزه پرداخته است به طوری که دو کتاب وی به نام های آخرین روز یک محکوم و کلود ولگرد که هر دو به زبان فارسی ترجمه شده است همچون یک نویسنده متعهد سعی کرده خواننده را به فکر فرو برد. وی اعدام را قتل دیگری معرفی می کند ، قتلی قانونی. در بخشی از کتاب می گوید « این اشخاص اند که در کمال خونسردی و بی اعتنایی و به حکم قانون و مقررات و تشریفات و به خاطر خیر و صلاح عمومی مرا خواهند کشت ، آه ؛ ای خدای بزرگ !» و در جای دیگری می گوید. « دریغا ؛ در این امر به هیچ وجه گناه از شخص من نیست بلکه از نفس مسموم فردی محکوم به اعدام است که همه چیز را پژمرده و فاسد می سازد.»

بخشی از کتاب کلود ولگرد :

هرکس هرگونه که می خواهد تعبیر کند ولی من از این توجه کمترین احساس تشویش و اضطراب در خود نکردم . پنجره های سالن دادگاه گشوده بود. هوای آزاد و صدای همهمه و جنجال مردم شهر پنجره ها به درون می آمد.تالار چندان روشن و نورانی بود که گفتی آن را برای جشن عروسی آماده کرده کرده اند. 
اشعه ی جانبخش خورشید به درون می تابید و عکس چارچوب پنجره ها را در گوشه و کنار ، گاهی بر کف تالار دادگاه ، گاهی بر روی میزها مجسم می ساخت و گاه نیز به گوشه ی دیوار های سالن بر می خورد و می شکست. 
شعاع آفتاب وقتی از شیشه های لوزی شکل و شفاف پنجره ی سالن عبور می کرد در فضای سالن منشوری نورانی پدید می آورد که ذرات رزین گرد و غبار در آن به رقص مشغول بودند.

درباره ی ویکتور هوگو :

«ویکتور ماری هوگو» Victor Marie Hugo شاعر و نویسنده‌ی فرانسوی در 26 فوریه سال 1802 به دنیا آمد. او در کودکی‌اش به شهرهای مختلف سفر کرد و مدتی در مدرسه‌ای در مادرید درس خواند. او معلم خصوصی داشت و مادرش از علاقه‌مندان به  «ولتر»، فیلسوف و نویسنده‌ی اهل فرانسه بود. او در کنار تحصیلات ابتدایی‌اش آثار «فرانسوا-رنه دو شاتوبریان»، شاعر فرانسوی را دنبال می‌کرد و از سن کم مجذوب ادبیات و شعر بود. او در همین دوران اشعار «ویرژیل»، شاعر کلاسیک رومی را ترجمه کرد و خود سرودن قصیده را آغاز کرد. «هوگو» نخستین اثرش را که مجموعه‌ای از اشعار بود را در سال 1822 منتشر و به دنبال آن نوشتن داستان را آغاز کرد بیشتر بخوانید…
کتاب کلود ولگرد را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 160 g
ناشر

نگاه

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

60.800 تومان

سود شما: 15.200 تومان

69.700 تومان

سود شما: 12.300 تومان

112.000 تومان

سود شما: 28.000 تومان

48.000 تومان

سود شما: 32.000 تومان