یکشنبه آخر

%20 تخفیف

خاطرات معصومه رامهرمزی یکی از امدادگران دوران دفاع مقدس

لطفا صبر کنید...

یکشنبه آخر

%20 تخفیف

خاطرات معصومه رامهرمزی یکی از امدادگران دوران دفاع مقدس

دسته بندی : دفاع مقدس
  • ناشر : سوره مهر
  • نویسنده : معصومه رامهرمزی
  • سایز کتاب : رقعی
  • نوع جلد : شومیز
  • تعداد صفحات : 232
ستاره

سفارش تلفنی : 021-66975501

با خرید هر یکشنبه آخر مبلغ 5,200 تومان تخفیف دریافت می کنید.
قیمت:
26,000
%20

20,800

تومان

محصولات مرتبط

معرفی کتاب یکشنبه آخر

معصومه رامهرمزی در کتاب یکشنبه آخر به عنوان یک زن رزمنده از خاطرات خود سخن می‌گوید. او در سال‌های جنگ دفترچه یادداشت کوچکی داشته که گاه و بیگاه چیزهایی در آن می‌نوشته است.
این دختر خرمشهری با شروع جنگ پا به جبهه می‌گذارد و تا پایان آن، عمر و بهترین لحظات زندگی‌اش را صرف کمک به رزمندگان می‌کند. یکشنبه آخر دارای لحنی ساده و صمیمی است که باعث می‌شود، بار دیگر عظمت جنگ را احساس کنید.
ماجرای کتاب «یکشنبه آخر» کاملا مستند بوده و نویسنده آن را با حوادث اجتماعی پیوند زده است؛ همچنین در خاطره‌نویسی حس‌های فیزیکی همچون رنگ و بو و توصیفات، می‌توانند در ترسیم فضای اجتماعی مفید باشند. یکشنبه آخر در این موضوع موفق بوده و کار نویسنده آن، راضی‌کننده به نظر می‌رسد. از طرف دیگر نگاه طنزآمیز راوی و خاطرات در آن طنز تلخی ایجاد کرده که جالب توجه است؛ رام‍ه‍رم‍زی در سخت‌ترین شرایط هم لبخند را فراموش نکرده و امیدوار بوده است.


«یکشنبه آخر» خاطرات معصومه رامهرمزی رزمنده هشت سال دفاع مقدس از روزهای سخت امتحان الهی است. «در سال‌های جنگ، دفترچه یادداشت کوچکی داشتم که گاه و بی‌گاه چیزهایی در آن می‌نوشتم. نوشته‌هایم برای دل خودم بود؛ می‌نوشتم و آرام می‌شدم. گاهی هم نوشته‌هایم را پاره می‌کردم و دور می‌ریختم. امروز به این نیت خاطراتم را می‌نویسم، که دیگران بخوانند. امروز برای دل کسانی می‌نویسم که همدل من و امثال من هستند. اگر هم نیستند، بخوانند و هم‌دل و همنوا شوند. هنوز نمی‌دانم که علت انتخاب من از سوی خداوند، برای حضور در جبهه چه بوده است؟ به یقین می‌دانم همه کسانی که در جبهه بوده‌اند، انتخاب شده‌اند؛ حتی آن‌هایی که در سال‌های بعد از جنگ حضور خود را نفی کردند یا گفتند: «ای کاش نرفته بودیم!» حتی آن‌ها هم انتخاب شدند، اما قدر این انتخاب را ندانستند و کفران نعمت کردند. نمی‌دانم به خاطر این‌که دختری آبادانی بودم انتخاب شدم و اگر تهرانی و شیرازی و یا مشهدی بودم به جبهه نمی‌رفتم؟ هر چند که بسیاری از آبادانی‌ها نماندند و کسانی بودند که از شیراز و تهران و مشهد خود را به جبهه‌ها رساندند. علت انتخاب هر چه بود، شاکرم. چرا که تقدیر پروردگار مرا به جبهه کشاند و صحنه‌ها و حوادثی را دیدم که امروز برای دوست‌داران و خریدارانش بیان می‌کنم. شاید گفته‌های من که در برابر خاطرات شهیدان و رزمندگان واقعی ناچیز و بی‌مقدار است، سهم کوچکی در شناخت فرهنگ دفاع مقدس داشته باشد. همه آنچه را که نوشته‌ام واقعی است و سعی‌ام بر آن بوده که چیزی را کم یا زیاد نکنم.»

معرفی معصومه رامهرمزی:


معصومه رامهرمزی یکی از امدادگران دوران دفاع مقدس است که از سال 1359 و در سن 14 سالگی به عنوان امدادگر، از پشتیبانی هلال احمر جنوب به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد. رام هرمزی که درطول جنگ به صورت متفرقه موفق به اخذ دیپلم شده بود، یک سال بعد از اتمام جنگ تحمیلی یعنی در سال 1368 در دانشگاه شهید چمران اهواز در رشته معارف و الهیات اسلامی به تحصیل پرداخت و پس از آن مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم قرآن و حدیث از دانشگاه آزاد تهران مرکز دریافت کرد.وی مدت 16 سال است که به تدریس و نویسندگی کتاب ومقاله مشغول است و تاکنون کتاب های «یکشنبه آخر» و « بر بال ملائک» که دست نوشته های وی از خاطرات جنگ را شامل می شود به چاپ رسانده است. وی هم اکنون در دفتر هنر و ادبیات مقاومت حوزه هنری مشغول به فعالیت است.

قسمتی از کتاب یکشنبه آخر:

نزدیک غروب بود و ما هنوز در قبرستان بودیم. به مادرم گفتم آرام باش و نگذار روحیه دیگران تضعیف شود. مادرم فریاد زد من کاری به دیگران ندارم، من بچه‌ام را از دست داده‌ام، لعنت به صدام، لعنت به آمریکا. گاهی مادرم به زبان لری شروع به مرثیه سرایی می‌کرد. گاهی از خاطرات زمان کودکی اسماعیل می‌گفت و اصلا حالت عادی نداشت. آن‌قدر خاک قبرستان را بر سر و چادرش ریخت که زیر خاک پیدا نبود و مرتب از خدا طلب صبر می‌کرد، زبان به خاک می‌زد و از خاک طلب صبر و تحمل می‌کرد. مادرم اسحق را صدا می‌کرد: اسحق، شهربانو، خدیجه، ابراهیم، فرحناز کجایید! برادرتان شهید شد. امشب آرام نخوابید اسماعیل در قبرستان تنهاست. اسحق کمرت شکست برادرت رفت.این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.ناشر سوره مهر
نویسنده معصومه رامهرمزی
سایز کتاب رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد صفحات 232