10 کار احمقانه که زندگی زن و شوهر را خراب می‌کند!

21.000 تومان

سود شما: 14.000 تومان

مجموعه کتاب‌های «نخستین گام برای زندگی سالم و بهتر» است دکتر «لوراشلزینگر» (نگارنده)، با تکیه بر علم روان‌شناسی

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب 10 کار احمقانه که زندگی زن و شوهر را خراب می‌کند:

در کتاب حاضر، که از مجموعه کتاب‌های «نخستین گام برای زندگی سالم و بهتر» است دکتر «لوراشلزینگر» (نگارنده)، با تکیه بر علم روان‌شناسی ده کار نادرست، که زندگی زناشویی را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد، معرفی و به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است. این کتاب، دربارة مشکلاتی است که برای یافتن آرامش در ازدواج در یک جامعه، فراروی مردان و زنان است. آرامشی که در سایة آن زوج‌ها می‌توانند خود را رشد داده و به یک ارتباط روحی معنوی با یک‌دیگر دست پیدا کنند. چرا که این ارتباط چیزی نیست جز تعهدی لذت‌بخش، که هر یک از طرفین تا لحظة مرگ نسبت به طرف مقابل، در خود احساس می‌کند و این پایه و اساس یک زندگی هدفمند را تشکیل می‌دهد.
وقتی در این باره که «چه چیز را باید گفت» تصمیم می‌گیرید باید در وهله نخست میان پنهانکاری و حفظ حریم شخصی تمایز قائل شوید. این را به هیچ وجه نباید موضوعی پیش‌پاافتاده یا تمایزی بی‌اهمیت تلقی کرد. اخیرا از شنوندگانم در رادیو خواستم نظرات و تجربیات خود را درباره پنهانکاری و حفظ حریم شخصی در روابط عاطفی بیان کنند و گسترده‌ترین و فوری‌ترین پاسخی را که تاکنون به یک سؤال رادیو تلویزیونی داده شده دریافت کردم. برخی از این پاسخ‌ها به قرار زیر است: * «حریم شخصی چیزی است که از روی احترام به کسی “می‌دهیم”. پنهانکاری چیزی است که از دیگری “دریغ” می‌کنیم.» * «حفظ حریم شخصی وقتی است که می‌خواهید دور از چشم همسرتان به توالت بروید یا دماغتان را بگیرید- یا می‌خواهید بدون اطلاع وی برایش هدیه بخرید. پنهانکاری زمانی است که در مورد چیزی که نمی‌توانید به همسرتان بگویید احساس گناه می‌کنید.» * «همسران برای اینکه پنهانکار باشند باید جدایی‌طلب هم باشند. پنهانکاری موجب بی‌اعتمادی، کتمان حقیقت، عدم‌صمیمیت و دلخوری می‌شود- که همگی عواقب ناگواری دارند. حریم شخصی فقط برای خود فرد شخصی است و نباید شامل تمام چیزهایی شود که به طریقی بر زن و شوهر یاکل خانواده تاثیر می‌گذارند.» * «به گمان من حریم شخصی در روابط زناشویی عبارت است از فضایی که به خود فرد تعلق دارد و در ذات آن اعتماد و احترام نهفته است. طرف مقابل از این فضا آگاه است و به آن احترام می‌گذارد بی‌آنکه متعرض آن شود. همه ما به اندکی زمان خصوصی برای خودمان نیاز داریم وگرنه عقلمان را از دست می‌دهیم! به عقیده من پنهانکاری در روابط زناشویی مخرب است و معنایی جز فقدان اعتماد و احترام ندارد. پنهانکاری یعنی چیزی وجود دارد که طرف مقابل از آن بی‌خبر است و این در اساس نوعی دروغگویی است.»

بخشی از کتاب 10 کار احمقانه که زندگی زن و شوهر را خراب می‌کند:

هنگامی که مشکلات جدی و ناراحت کننده ای در یک رابطه وجود دارد، پنهان کاری راهی است که بوسیله ی آن افراد سعی می کنند تا از حقیقت فرار کنند. به جای مواجه شدن با مشکلات ، کمک گرفتن ، تلاش برای تغییر ، یا پی بردن به اصل پوچ بودن مشکل و گرفتاریشان افراد سعی می کنند تا با استفاده از پنهان کاری به عنوان چسب استفاده کرده و پایه های رابطه شان را تفویت کنند. این روش کارساز نیست …
در این کتاب قصد ندارم نشان دهم چه حملات زشت و بیرحمانه ای به بروز سالم و طبیعی خصوصیات منحصربه فرد مردانه و زنانه، ازدواج، خانواده و ایفای نقش والدین شده است؛ این کار را قبلاً در کتاب ده کار احمقانه ای که والدین انجام می دهند و بچه های خود را خراب می کنند انجام داده ام. کتاب در باره مشکلاتی است که مردان و زنان در یافتن « آرامش در عشق » با آن مواجهند. 
نکته ای که بیش از همه روی آن تاکید کرده ام شناختی است که زن و مرد باید قبل از ازدواج، از هم داشته باشند. یعنی همان اتفاقی که باید در دوره به اصطلاح « نامزدی » بیفتد. سابق بر این نامزدی زمان ویژه ای بود برای اینکه افراد همدیگر را بشناسند. نامزدی فرصتی را در اختیار مردان و زنان قرار می داد تا رابطه ای دوستانه ایجاد کنند و به شناخت و تفاهم برسند. فرصتی بود برای بحث در باره باورها، مسائل اقتصادی، تربیت فرزندان، فلسفه زندگی و پی بردن به اینکه آیا خانواده های زن و مرد می توانند با هم کنار بیایند یا نه. نامزدی زمانی بود برای رسیدن به شناختی عمیق از طرف مقابل و تصمیم گیری در این باره که تا چه حد می توان به او اعتماد کرد. 
ولی حالا دیگر هیچ نشانی از سنت نامزدی نیست و جای خود را به « صمیمیت » آنی داده است. یعنی زن و مرد بلافاصله با هم جفت می شوند و قبل از اینکه حتی نام فامیل طرف را بدانند خود را در اختیار او می گذارند. 
کتاب 10 کار احمقانه که زندگی زن و شوهر را خراب می‌کند! را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 236 g
ناشر

استاندارد

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

44.400 تومان

سود شما: 29.600 تومان

23.200 تومان

سود شما: 5.800 تومان

63.200 تومان

سود شما: 15.800 تومان

31.200 تومان

سود شما: 7.800 تومان